facebook
Instagram
Rumuz :
Parola :

  Soru/Cevap Köşesi

Aile ve İlişkiler


İLİŞKİLER VE ÇATIŞMALAR
Bir insan tek başına yaşayabileceğinden daha fazla mutluluk için bir başka insanı arar. Kişi istemese de bir eş bulması için bilinç altı onu sürekli motive eder. Ergenlik dönemi ile beraber ilişkilerin provaları yapılmaya başlanır ve daha sonra daha ..


İlişkinin Gizli Düşmanı: Zihin Okumak (1)
Yanyana yürüyorlardı eve doğru. Genellikle konuşkan bir adamdı erkek arkadaşı, ama bu gece yol boyunca susmayı yeğledi. "Bana mı kızgın acaba?" diye düşündü. "Birşey yaptım galiba onu bu kadar sinirlendirecek. Acaba benden ayrılmayı mı düşünüyor? Ben..


İLİŞKİNİN GİZLİ DÜŞMANI: ZİHİN OKUMAK (2)
Eşler arasında en sık rastlanan şikayettir bu: “Beni anlamıyor, doğru dürüst konuşamıyoruz, her konuşma kavgayla bitiyor.” Önemli konular hakkında nasıl konuşacağımızı bilmediğimizde, bu tip bir şikayet “artık konuşmaya bile çalışma..


ALDATILMAK BEKLENEN SON MU?
Kocası tarafından aldatılan kadın bundan çok acı çekmesine rağmen hayata devam ediyor bazen. Susuyor, belki bazen bir dostla paylaşıyor, belki terapistine atıyor kendini. Varsa çocukları için, "yarım etek" olmamak için, alıştığından ayrılmamak için b..


ANLAMAK HERŞEYDEN ÖNCE
Eşim “Ben böyle hissediyorum. Bu yaptığın beni üzüyor.” dediğinde ben ona nasıl “Öyle hissedemezsin.” diyebilirim ki? “Böyle hissedemezsin. Üzülemezsin.” diye bir yanıt verilebilir mi yani? Şaşıracaksınız, ama daha kötüsü bile söylenebilir. “Hayır iş..


"Seni Seviyorum, Harika Bir İnsansın, Hadi Değiş!"
Uzun süre sahnelenmiş bir Broadway gösterisinin ismi olan bu cümle bir çok evlilik probleminin kökenine işaret ediyor. Genellikle, eşleri başlarda birbirine çeken ya da gözardı edilip önemsiz olduğu düşünülen özellikler, zamanla evliliğin çürük nokta..


Nasıl bir Anne-Babayım?
Ebeveyn Tutumlarının Çocuk Üzerindeki Etkileri Ebeveyn tutumlarının kişi üzerindeki etkilerinin ne olduğuna dair çeşitli çalışmalar bulunmaktadır. Örnek olarak Baumrind (1978), ebeveyn tutumlarının iki açıdan ele alınması gerektiğini savu..


Aile İçi İletişim ile ilgili TV söyleşisi
Aile İçi İletişim ile ilgili TV söyleşisini izlemek için tıklayın..


Yalnızlık ve Terkedilme Korkusu
..


Duygusal Yoksunluk ve Sevilmeme Korkusu
..


yardım lütfen
eşimle sürekli tartısıyoruz en cokda para mevzusundan ben bes parasız kalma pahasına sırf tartısmamak ıcın butun ev gıderlerını..
acaba pisikolojikmidir ?
öncelikle merhaba; sitenize yeni üye olmuş bir birey olarak sitenizi inceledim ve çok faydalı olduğunu düşünerekden sizlere te..
Çiftler arası uyumsuzluk
Merhaba, Boşanmış bir kadınım. 5 aydır bir sevgilim var benden 10 yaş küçük. Sanırım onun daha önce sevgilisi olmadı. Çok soğuk d..
İlişkilerimde gel-git sorunu yasıyorum
Merhaba, İlişkilerimde sürekli olarak gel-git'ler yaşıyorum. Kısacık bir ilişkide dahi defalarca ayrılıp barışabiliyorum. Haliyle..
kuşkularım var..
eşimle evleneli 2 yıl oldu. yaklaşık 4 ay önce eşim bayram tatili için benden 2 gün önce ailesinin yanına gitti. ve bu ayrılık..
Ergenlik
Merhaba Kuzenim 20 yaşında fakat ciddi ergenlik sorunları yaşıyor. Ailesinin kendisinin karışmasına izin vermiyor.Kendisi başarılı..
Eşim erken evlendiği için pişman olduğunu söylüyor
Merhabalar. Eşimle çok güzel bir ilişki yaşadık ve 6 ay gibi kısa bir sürede evlenme kararı aldık. Ben bu durumdan hiç şikayet..
.....
Merhabalar hocam. Nereden anlatmaya başlasam bilemiyorum. Biz3kardeşiz. En küçük kardeşim.En büyük ablam üvey.Kendisi öğretmen,at..
Unutamıyorum
2 yıl önce biriyle tanıştım 2 buçuk ay peşinden koştuktan sonra oda beni sevdiğini söyledi ve ilişkimiz başladı. 1 ay sonra ayrı..
İlişkilerde kadın
Merhabalar çok yüzeysel olacak belki sorum durumun tüm ayrıntılarını bilmeksizin cevap vermek te bir o kadar zor ancak ifade e..

 

Psikonet Hakkında | Kullanım Şartları | Hizmetlerimiz

Adres: Valikonağı Cad. No: 161/8 Çam Apt. 34363 Nişantaşı / İSTANBUL
Tel: +90 (212) 2318443   Cep: 0533 6038818   Faks: +90 (212) 2312277   E-posta: info@psikonet.com
Site kullanımı ile ilgili problemleri webmaster'a bildirmek için tıklayın.
© Bu Sitedeki yazılı materyal izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz.