Ebeveyne Yabancılaşma Sendromu

Doç. Dr. Fuat Torun
112.5TL 150TL
25% İndirim
ADET :
Şimdi sipariş verirseniz Yarın kargoda
Kargo ücreti: 65 TL
1000 TL ve üzeri Kargo Bedava

Yayıncı: Psikonet Yayınları

Yayın Tarihi: Şubat 2017

Sayfa: 208

Boyut: 19,5-13,5

Orjinal Dili: Türkçe

Kitap Dili: Türkçe

ISBN: 978-605-83368-3-4


Çekişmeli Boşanmalarda ve Velayet Savaşlarında...

Boşanma avukatları, aile mahkemesi hakimleri, sosyal çalışmacılar, adli tıp uzmanları, pedagog, psikolog, psikolojik danışman ve rehberlik uzmanları ile psikiyatrların okuması gereken bir kitap...

Boşanmalarda çocuğun programlı bir şekilde bir ebeveyne yabancılaştırılması sonrası Ebeveyne Yabancılaşma Sendromu gelişir.
Boşanmalarda velayet savaşlarının kazananı yoktur!
İyi ebeveynler ilk önce çocuklarını düşünür.
Kendi ihtiyaç ve çıkarları için çocuklarını kullanmazlar!

Üye Yorumları (4)

Hayri Edeman 4/21/2017 9:14:11 AM
"Bu kitabı okuduktan sonra böylesine önemli bir konunun Türkiye'de incelenmemiş olmasının talihsizlik olduğunu görüyorum. Başta çocuklar olmak üzere bir çok insanın kendi hırsları için başlattıkları savaşta kurban olmaları çok acı. Sayın Doç.Dr. Fuat Torun'a böyle önemli bir konuda yazdığı kitabı için teşekkür ederim."
ERCAN ULUPINAR 3/1/2017 4:14:52 PM
"Her geçen gün yanlızlığa itilen benciliğin hat safaya çıktığı günümüzde aile kavramı gerek yaşam tarzı gerekse beklentilerin yüksek olması ailelerin yok olmasına neden olmaktadır. Boşamanmaların arttığı görünmektedir. Boşanma sürecinde ne yazık ki en çok yarayı çocuklarımız yarınlarımız almaktadır. Bir de mevcut yasalarda buna ayak olarak büyük etki etmektedir. Toplumun ve Devletimizin geleceğini oluşturacak çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi ve topluma kazandırılması için Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu çok önemli ve farkına varılması gereken bir problemdir. Doc.Dr.Fuat TORUN'a bu çok değerli eseri için tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla, Ercan ULUPINAR Kişisel Gelişim Uzmanı Yaşam Koçu"
Hüsnü KUTLUAY 2/27/2017 11:01:18 PM
"Boşanmaların çığ gibi arttığı ülkemizde ne yazıktır ki en çok mağdur olanlar bir birey olarak kabul edilmeyen ve görmezden gelinen çocuklarımızdır. Toplumun ve Devletimizin geleceğini oluşturacak çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi ve topluma kazandırılması için Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu çok önemli ve farkına varılması gereken bir problemdir. Doc.Dr.Fuat TORUN'a bu çok değerli eseri için tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla, Hüsnü KUTLUAY Babasız Bırakılan Çocuklar Çocuksuz Babalar Derneği Başkan Yrd."
Erkut Erdoğan 2/27/2017 3:28:18 PM
"Ülkemiz de çocukların duygusal istismarında bilinmeyen bu konunun çok daha fazla kitlelerce farkındalığının sağlanmasında katkılarından dolayı Doç Dr Fuat Torun beyefendiye sonsuz teşekkürlerimle ....Konunun mağduru insanların mahkemelerde anlatamadığı çocuk hakları ihlalinin bir suçun anatomisini içeren Ebeveyne Yabancılaşma Sendromu bu haliyle Cumhurİyetimiz de ilk kez akademik anlamda işlenmiştir. tüm aile mahkemesi hakimlerine cumhuriyet savcılarına ebeveynlere okumalarını tavsiye ediyorum. Cumhuriyet tarihinde açılmış bir duygusal istismar davası olmaması bu kitabın varlığıyla da bir meydan okumasına dönüşmüş durumdadır. Kitap yayınevinize de bu anlamda ülkede bu konunun ilk işlendiği kitabı yayınlamak onuru vermiştir. emeğinize sağlık ....teşekkürler saygılarımla Dr Erkut Erdoğan "