Site Kullanım Şartları

Bilgi Bölümleri 
Bu sitede verilen bilgiler, site ziyaretçilerinin/hastaların hekimleriyle mevcut ilişkilerinin yerine geçmek üzere değil, desteklemek üzere tasarlanmıştır. Sitemizde yer alan makaleler eğitim amaçlıdır. Bu ve diğer materyaller; psikoterapi veya başka bir ruh sağlığı tedavisi alternatifi değildir. Bu siteden elde edilen bilgiler sadece kişinin kendi bilgisini ve hayat kalitesini arttırması için kullanılabilir.
Bu materyalin detaylı olarak öğrenilmesi hem profesyonel olarak psikoterapi yapabilmek için hem de herhangi bir ruhsal hastalığın veya sıkıntı yaratan durumun tedavisi için yeterli değildir.

Bu sitede yayınlanan ve sunulan sağlıkla ilgili ya da tıbbi her türlü tavsiye ve bilgi sadece sağlık konusunda eğitimli ve nitelikli profesyonellerce verilir.

Klinik bilgiler içeren sayfaların son güncelleme tarihleri açıkça gösterilmektedir. PsikoNET, site içinden başka sitelere verilen bağlantılardan herhangi bir reklam geliri elde etmemektedir. Soru/Cevap Bölümü 
www.PsikoNET.com sitesinde ziyaretçilerin genel anlamda sorduğu sorulara yardımcı olabilecek cevaplar verilmektedir. Yanlış anlamalar ve yönlendirmelerin olmaması amacıyla bu konuda dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda verilmiştir.

Sorulan sorular, sadece ruh sağlığı uzmanlarınca yanıtlanmaktadır. Cevaplardan edinilen bilgi ile herhangi bir ruhsal bozukluğun veya sıkıntılı durumun tedavisi mümkün değildir. Psikonet. ilaç ve doktor ismi bilgileri talep eden soruları yanıtlamaz. 

Psikonet, sorulan soruların incelenmesinden sonra belirtilen bu kriterlere uymamasından dolayı yanıtlanmaması hakkını saklı tutar. PsikoNET, kullanılan ilaçlar veya alınan psikoterapiler hakkında yönlendirici olacak cevaplar veremez bu nedenle ilaç kullanımı ile ilgili sorular yanıtlanmayacaktır.

Cevaplanan tüm sorular ziyaretçiler tarafından görülebilir. Bu nedenle sorular cevabın tüm ziyaretçiler tarafından okunabileceğini bilerek sorulmalıdır.

Bu açıklamalara rağmen kişilerin cevaplara dayanarak tedavilerini değiştirmeleri veya aksatmalarından kaynaklanan sonuçlardan PsikoNET sorumlu değildir. Bilgi Paylaşımı 
PsikoNET, internet'in ciddi bir bilgi paylaşım ortamı olduğuna inanmakta ve İnternet'ten edinilen bilgilerden de araştırmalarında faydalanmaktadır.

Bu doğrultuda, site kullanıcılarının gönderdikleri soruların içeriği, kişilerin yaşları, cinsiyetleri, medeni durumları, eğitimleri gibi sosyodemografik bilgileri bizim için önem taşımaktadır. Bu nedenle soru/yanıt bölümünde soru soran kullanıcılarımızın bu bilgilerini bizimle doğru olarak paylaşmalarını önemli buluyoruz.

Bununla beraber, soru/cevap uygulaması dışında kullanıcıların kendi ruhsal yapılarını daha detaylı öğrenmeleri için bazı uygulamalar geliştiriyoruz.

Üye olmak, kullanıcılarımıza ek olanaklar sağlamaktadır. Bunlardan birincisi sorularına cevap verilmesidir. Aynı zamanda kişinin kendi hayatını zenginleştirebileceği bazı uygulamalarımıza erişimini sağlamaktadır. Bahsedilen uygulamalar, kişinin kendi ruhsal yapılarını anlamakta kullanabileceği bazı ölçekler ve Düşünce Kayıt Formu gibi kişilerin kendi düşüncelerini değiştirmelerinde kullanabilecekleri formlardır. Bu ölçekler ve formlar aracılığı ile, üyelerimiz kendi yapılarını gösteren ölçek ve form sonuçlarını görsel olarak da görebileceklerdir.

PsikoNET olarak bu uygulamalar sırasında kaydedilen bilgileri, bilimsel araştırmalarımızda kullanmak üzere kaydetmekteyiz. Araştırmalarda kullanılacak bilgilere üyelerimizin isimleri, soyisimleri, adresleri, e-mail adresleri gibi kişisel bilgileri dahil değildir. Bu kişisel bilgiler kesinlikle kullanılmayacaktır. Üyelerimiz bu durumu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Bu araştırmalar sonuçlandıkça, bulgular sadece üyelerimizin ulaşabileceği sayfalarda anlaşılır bir dille yayınlanacaktır. Bu sayede ilgili üyelerimiz sadece kendileri ile ilgili sonuçları öğrenmekle kalmayacak, bu araştırmaların sonuçlarını da izleyebileceklerdir. Üyelikten Çıkış 
Üyelerimiz istedikleri anda üyelikten çıkabilirler. Daha önce girdikleri kişilsel bilgiler bu işlem sırasında silinecektir. Kişisel bilgiler dışında girilen bilgiler PsikoNET'te kalacaktır. Tekrar üye olmak istenmesi durumda kullanılmak üzere sadece e-mail adresi silinmeyecek, ancak bu adrese üyelere gönderilen iletiler gönderilmeyecektir. Üyelikten Çıkarılma Ve Yasal Konular 
Genel ahlak kurallarına aykırı ifade ve tutumlar üyelikten çıkarılma nedenidir. Bu durumda Üyelikten Çıkış'taki koşullar uygulanacak, kişinin e-mail adresi veritabanımızda kalacaktır. Ancak, kişi aynı e-mail adresi ile tekrar kayıt yapamayacaktır. PsikoNET ekibini hedef alan taciz edici tutumlarda yasal işlemler uygulanacaktır.