Jane Doe

Psikiyatr - H.Alp Karaosmanoğlu

1969 yılında İzmir'de doğdu. 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Psikiyatri ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tamamladı. Analitik Yönelimli Grup Terapileri, Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi, Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavileri eğitimlerini tamamladı.

2000 yılında PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezini kurdu. Halen bu merkezin yöneticiliğini yapmaktadır. Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyonunu bitirdikten sonra 2002 yılında Şema Terapi ile ilgilenmeye başladı ve 2005 yılının başlarından itibaren bu tedavi türünün ülkemizde tanınması ve uygulanması amacıyla eğitmlere başladı. ISST (International Society of Schema Therapy) tarafından "Advanced" seviyede Şema Terapisti ve eğitimcisi olarak tanınan Dr. Karaosmanoğlu halen bu eğitimleri sürdürmektedir.

2003 yılında PsikoNET Yayınlarını kuran Dr. Karaosmanoğlu, Bilişsel ve Davranışçı Terapi ve Şema Terapi konularında çeşitli kitapların çevirilerinde yer aldı ve editörlüklerini yaptı.Jane Doe

Uzman Klinik Psikolog - İdem Güliz Şan

Lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesi ile tamamlayarak 2017 yılında mezun oldu. Ardından Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladı ve ‘Bilişsel Davranışçı Yönelimli Bir Etkinlik Kitabı Aracılığıyla Olumsuz Bilişlerle Çalışmak: Anne-Çocuk Etkileşimli Bir Pilot Çalışma’ isimli tez çalışmasıyla uzmanlığını aldı. Klinik psikoloji uzun dönemli stajını 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültes’inde Yetişkin Psikiyatri Servisinde tamamladı. 2017 yılında Dr. Yankı Yazgan ile Özel Güzel Günler Polikliniği’nde ve YDY Eğitim, Araştırma ve Danışmanlık’ta staj yaptı. 2018 yılında Özel Fransız Lape Hastanesi’nde ergen ve yetişkin klinik stajını tamamladı. Dr. Alp Karaosmanoğlu’nun verdiği ‘Şema Terapi’ ve Dr. Christof Loose’ın verdiği ‘Çocuk ve Ergenler için Şema Terapi’ eğitimlerini tamamladı. 2017’den beri PsikoNET Yayınlarında Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi konularında çeşitli kitapların çevirilerinde yer almaktadır ve editörlüklerini yapmaktadır. Şu an, PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezinde çocuk-ergen ve yetişkin bireylerle çalışmalarını devam ettirmektedir. Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi kullandığı yöntemler arasındadır.