Jane Doe

Psikiyatr - H.Alp Karaosmanoğlu

1969 yılında İzmir'de doğdu. 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Psikiyatri ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tamamladı. Analitik Yönelimli Grup Terapileri, Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi, Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavileri eğitimlerini tamamladı.

2000 yılında PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezini kurdu. Halen bu merkezin yöneticiliğini yapmaktadır. Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyonunu bitirdikten sonra 2002 yılında Şema Terapi ile ilgilenmeye başladı ve 2005 yılının başlarından itibaren bu tedavi türünün ülkemizde tanınması ve uygulanması amacıyla eğitmlere başladı. ISST (International Society of Schema Therapy) tarafından "Advanced" seviyede Şema Terapisti ve eğitimcisi olarak tanınan Dr. Karaosmanoğlu halen bu eğitimleri sürdürmektedir.

2003 yılında PsikoNET Yayınlarını kuran Dr. Karaosmanoğlu, Bilişsel ve Davranışçı Terapi ve Şema Terapi konularında çeşitli kitapların çevirilerinde yer aldı ve editörlüklerini yaptı.Jane Doe

Uzman Klinik Psikolog - Güliz Şan Etgür

Güliz Şan Etgür Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünde yüksek onur derecesi ile mezun oldu. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamladı ve ‘Bilişsel Davranışçı Yönelimli Bir Etkinlik Kitabı Aracılığıyla Olumsuz Bilişlerle Çalışmak: Anne-Çocuk Etkileşimli Bir Pilot Çalışma’ isimli tez çalışmasıyla uzmanlığını aldı. Bu çalışmasıyla 2023’de Prof. Dr. Işık Savaşır Klinik Psikoloji Sempozyumu’nda 1.’lik ödülünü aldı. Uzun dönemli stajını 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültes’inde Yetişkin Psikiyatri Servisinde tamamladı. 2017 yılında Dr. Yankı Yazgan ile Özel Güzel Günler Polikliniği’nde ergen bireylerle çalışmalarına devam etti. Ardından Özel Fransız Lape Hastanesi’nde yetişkin ve ergen bireylerle çalışmış, klinik gözlem ve değerlendirmeler yapmıştır. Dr. Alp Karaosmanoğlu’nun verdiği ‘Şema Terapi’ ve Dr. Christof Loose’ın verdiği ‘Çocuk ve Ergenler için Şema Terapi’ eğitimlerini tamamladı.

2017’den beri PsikoNET Yayınlarında Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi konularında çeşitli kitapların editörlüğünü yapmaktadır. Aynı zamanda 2017’den beri PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezinde ergen ve yetişkin bireylere aktif olarak terapi hizmeti vermektedir. Şema Terapi Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Yetişkin ve ergenlerle ağırlıklı olarak çalıştığı konular Kaygı Bozuklukları (Panik Bozukluk, Özgül Fobiler, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Anksiyete Bozukluğu), Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Depresyon, Duygudurum Bozukluğu, Kişilik Bozuklukları, Yas, Öfke ve Stres ile baş edebilmek, Özgüven, Öfke, Kişilerarası ve Romantik ilişki problemleri, Problem çözme becerileri ve Kişisel farkındalık üzerinedir. Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Farkındalık/ Kabullenme Terapisi kullandığı yöntemler arasındadır.