Cinsel İstek Bozukluğu

Bu iki gruba ayrılmaktadır:

a) Hipoaktif cinsel istek bozukluğu:
Cinsel aktivite için istek ve cinsel fantezilerin yokluğu veya azlığıdır.

b) Cinsel tiksinti bozukluğu:
Partner ile genital cinsel temastan kaçınma veya tiksintiyle karakterizedir. İstek problemli hastalar bilinçdışı cinsel korkulara karşı cinsel arzunun baskılanması yolunu kullanıyor olabilirler.

Cinsel istek yokluğu, merkezi sinir sistemini deprese eden ilaçların kullanımına, kronik anksiyeteye ve depresyona eşlik edebilir.

Seks terapisi populasyonunda cinsel istek yokluğu evli çiftlerde en sık yakınmalardandır ve kadınlar erkeklerden daha çok etkilenmektedirler.


TÜM KİTAPLARDA %45'E VARAN İNDİRİMLER

İyi Hissetmek
%32
indirim
33.33 TL
22.5 TL
Hayatı Yeniden Keşfedin
%32
indirim
35.19 TL
24.1 TL
Jane Doe

Psikiyatr H.Alp Karaosmanoğlu

1969 yılında İzmir'de doğdu. 1993 yında Ege Üniversitesi Tıp Fakülesi'nden mezun olduktan sonra Psikiyatri ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tamamladı. Analitik Yönelimli Grup Terapileri, Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi, Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavileri eğitimlerini tamamladı.

2000 yılında PsikoNET Psikoterapi ve Eğitim Merkezini kurdu. Halen bu merkezin yöneticiliğini yapmaktadır. Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimini ve süpervizyonunu bitirdikten sonra 2002 yılında Şema Terapi ile ilgilenmeye başladı ve 2005 yılının başlarından itibaren bu tedavi türünün ülkemizde tanınması ve uygulanması amacıyla eğitmlere başladı. ISST (International Society of Schema Therapy) tarafından "Advanced" seviyede Şema Terapisti ve eğitimcisi olarak tanınan Dr. Karaosmanoğlu halen bu eğitimleri sürdürmektedir.

2003 yılında PsikoNET Yayınlarını kuran Dr. Karaosmanoğlu, Bilişsel ve Davranışçı Terapi ve Şema Terapi konularında çeşitli kitapların çevirilerinde yer aldı ve editörlüklerini yaptı.