Genç Psikiyatristin El Kitabı Psikiyatrik Muayene ve Semiyoloji

Prof. Dr. İsmet Kırpınar
27TL 36TL
25% İndirim
ADET :
Ofisimizdeki tadilat nedeniyle 18 Ocak Cuma tarihi ve sonrasında alınan siparişleriniz 29 Ocak Salı 2019 itibarıyla kuryeye teslim edilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.
Kargo ücreti: Tüm şehirler için 7.90 TL

Yayıncı: Psikonet Yayınları

Yayın Tarihi: Kasım 2018

Sayfa: 349

Boyut: 19,5-13,5

Orjinal Dili: Türkçe

Kitap Dili: Türkçe

ISBN: 978-605-68654-3-5


Kitap, üniversitelerin psikoloji bölümleri hocaları ve öğrencileri ile alandaki psikologlar için de psikopatolojiye giriş açısından temel bir kitap niteliğindedir. Ruh sağlığı ile ilgili meslek mensupları dışında psikiyatri konularına ilgi duyan birçok okuyucu için de temel psikiyatri bilgileri aktarılmaktadır.

Tıbbın diğer alanlarından farklı olarak, psikiyatride tanı ve tedavi işlemleri büyük ölçüde hasta ile yapılan görüşmelere ve bu görüşmeler sırasında elde edilen belirti ve bulgulara dayanır. Psikiyatrik muayene sırasında ruhsal işlevler sistemli biçimde sırayla gözden geçirilerek bunlarla ilgili hastalık belirti ve bulguları açığa çıkartılmaya çalışılır.

Bu kitap öncelikle psikiyatri ve psikoloji eğitimi alan ve bu alanlarda çalışan kişilerin başvuracakları kaynak bir kitap olarak hazırlanmıştır.

Üye Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olmak ister misiniz?


"Genç Psikiyatristin El Kitabı Psikiyatrik Muayene ve Semiyoloji" için bir yorum yazın