Şema Terapi: Ayırıcı Özellikler

Eshkol Rafaeli, David Bernstein ve Jeffrey Young
120TL 160TL
25% İndirim
ADET :
2 saat 38 dakika içinde sipariş verirseniz bugün kargoda
Kargo ücreti: 65 TL
1000 TL ve üzeri Kargo Bedava

Yayıncı: Psikonet Yayınları

Yayın Tarihi: Mart 2013

Sayfa: 176

Boyut: 13,5 -19,5

Orjinal Dili: İngilizce

Kitap Dili: Türkçe

ISBN: 978-97598937-5-0


Şemalar, yaşamın erken yıllarında oluşan düşünce, duygu ve davranış kalıplarıdır. Düşünce, duygu ve davranışlarımızı şekillendiren ve hayatımızı birçok alanda zorlaştıran bu yapıları değiştirmek oldukça güç olsa da imkansız değildir. Psikolog, psikiyatrist, terapist ve şemalarla ilgilenen herkes için gerçek bir başvuru kaynağı olan Şema Terapi kitabı Psikonet Yayınları tarafından Türkçe’ye kazandırılmıştır.

Kuramsal kısımlar ve uygulama kısımları olmak üzere iki bölümden oluşan kitap, Şema Terapi ile  yeni tanışanlar için kapsamlı bir giriş; alanda tecrübe sahibi olanlar içinse, Şema Terapinin diğer Bilişsel Davranışçı Terapilerden nasıl ayrıldığı üzerine detaylı bir tartışma sağlıyor.

Şema Terapi, kişilik bozukluğu ve kronik depresyon gibi uzun süreli ruhsal sağlık sorunları olan kişilere yardım etmek için, Bilişsel Davranışçı Terapi tekniklerini kişilerarası, yaşantısal ve psikodinamik terapi öğeleri ile birleştiren bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım, birçok olumsuz bilişsel durumun geçmiş deneyimlere dayandığını ileri sürer ve sonuç olarak değişimi ortaya çıkarmak amacıyla,negatif düşünce ve davranışlara meydan okumak ve onları değiştirmek için modeller sunar.

Bu kitapta, Eshkol Rafaeli, David Bernstein ve Jeffrey Young, Şema Terapi’nin 30 ayırıcı özelliğine ve bu yöntemin daha geniş BDT spektrumuna nasıl uyarlanabileceğine dikkat çekiyorlar.

 

Üye Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olmak ister misiniz?