Sınır Kişilik Bozukluğu için Şema Terapi

Arnoud Arntz, Hannie van Genderen
127.5TL 170TL
25% İndirim
ADET :
3 saat 36 dakika içinde sipariş verirseniz bugün kargoda
Kargo ücreti: 65 TL
1000 TL ve üzeri Kargo Bedava

Yayıncı: Psikonet Yayınları

Yayın Tarihi: Temmuz 2013

Sayfa: 210

Boyut: 13,5-19,5

Orjinal Dili: İngilizce

Kitap Dili: Türkçe

ISBN: 978-975-98937-7-4


SINIR KİŞİLİK BOZUKLUĞU İÇİN ŞEMA TERAPİ

Sınır Kişilik Bozukluğu için en kapsamlı ve en güncel tedavi yaklaşımını arayan klinisyenler tarafından mutlaka okunması gereken bir kitap!

Jeffrey Young, Columbia Üniversitesi Psikiyatri Bölümü

Sınır Kişilik Bozukluğu'nun tedavisinde Şema Terapi umut veren, yepyeni bir yaklaşım. Şema Terapi'yi geliştiren ekibin üyeleri tarafından kaleme alınan bu kitapta, bu terapi yaklaşımının klinikte tam olarak nasıl uygulandığı anlatılıyor. Klinisyenler için pratik bilgiler sunan son derece faydalı bir kitap!

Joel Paris, McGill Üniversitesi Psikiyatri Profesörü

Sınır Kişilik Bozukluğu (SKB) genellikle tedavi edilemez bir ruhsal bozukluk olarak görülmektedir. Ancak güncel araştırmalar, tedaviye yanıt verme ve iyileşme oranlarına bakıldığında, Şema Terapi'nin (ŞT) üstünlüğünü ortaya koymaktadır. Sınır Kişilik Bozukluğu için Şema Terapi SKB için kavramsal bir model, hastaların tedavisi için bir tedavi modeli ve pratik bir dizi teknik önermektedir. Bu kitapta Arnoud Arntz ve Hannie van Genderen tarafından tedavi planlaması, terapötik ilişki, bilişsel ve davranışçı teknikler, özgül stratejiler, davranışsal örüntü bozma ve terapiyi sonlandırma konuları kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır. Aynı zamanda yöntemlerin nasıl uygulamaya konulacağını göstermek için sıklıkla vaka örneklerinden yararlanılmıştır. Teknikler, modların tespit edilmesi ve terapi aşamalarını bir bütünlük içinde okura sunan bu pratik kitap, günlük ve pozitif seyir defteri gibi hastalar için faydalı bir dizi broşür ile de desteklenmiştir. 

Yazarlar: Arnoud Arntz, Hannie van Genderen

Çevirenler: Miray Şaşıoğlu, Sandy Kohen

Editörler: H. Alp Karaosmanoğlu, Nihan Azizlerli

Orijinal ismi: Schema Therapy for Borderline Personality Disorder

Üye Yorumları (0)

Henüz hiç yorum yazılmadı. İlk yorum yazan siz olmak ister misiniz?